TeamNl

Nederlandse deelnemers

Een boel atleten bijvoorbeeld bij atletiek en hebben zich al wel gekwalificeerd, maar moeten nog voorgedragen worden.

Het programma van de Nederlanders staat op de site van NOC/NSF.

Totale programma staat op de officiele site van de Olympische Spelen.

Op dit moment is de voordracht van de volgende sporters ingediend en goedgekeurd:

(Laatste update: 9  juli 2024 Bron: NOC/NSF TeamNL)

3×3 basketbal

  • Jan Driessen
  • Dimeo van der Horst
  • Arvin Slagter
  • Worthy de Jong 

Atletiek

  • Tasa Jiya (200 meter, 4x100m estafette)
  • Lieke Klaver (400 meter, 4x400m estafette)
  • Sifan Hassan (1.500 meter, 5.000 meter, 10.000 meter, marathon)
  • Maureen Koster (5.000 meter)
  • Diane van Es (10.000 meter)
  • Anne Luijten (marathon)
  • Nadine Visser (100m horden)
  • Maayke Tjin A-Lim (100m horden)
  • Femke Bol (400m horden, 4x400m estafette)
  • Cathelijn Peeters (400m horden, 4x400m estafette)
  • Pauline Hondema (verspringen)
  • Jessica Schilder (kogelstoten)
  • Jorinde van Klinken (kogelstoten, discuswerpen)
  • Alida van Daalen (kogelstoten, discuswerpen)
  • Anouk Vetter (zevenkamp)
  • Emma Oosterwegel (zevenkamp)
  • Sofie Dokter (zevenkamp)
  • Minke Bisschops (4x100m estafette)
  • Marije van Hunenstijn (4x100m estafette)
  • Isabel van den Berg (4x100m estafette)
  • Naomi Sedney (4x100m estafette)
  • Jamile Samuel (4x100m estafette)
  • Lisanne de Witte (4x400m estafette)
  • Eveline Saalberg (4x400m estafette)
  • Myrte van der Schoot (4x400m estafette)
  • Anne van de Wiel (4x400m estafette)

  • Liemarvin Bonevacia (400 meter, 4x400m mixed estafette)
  • Ryan Clarke (800 meter)
  • Niels Laros (1.500 meter)
  • Stefan Nillessen (1.500 meter)
  • Mike Foppen (5.000 meter)
  • Abdi Nageeye (marathon)
  • Khalid Choukoud (marathon)
  • Nick Smidt (400m horden)
  • Menno Vloon (polsstokhoogspringen)
  • Denzel Comenentia (kogelslingeren)
  • Sven Roosen (tienkamp)
  • Rik Taam (tienkamp)
  • Taymir Burnet (4x100m estafette)
  • Elvis Afrifa (4x100m estafette)
  • Xavi Mo-Ajok (4x100m estafette)
  • Nsikak Ekpo (4x100m estafette)
  • Onyema Adigida (4x100m estafette)
  • Churandy Martina (4x100m estafette)
  • Isaya Klein Ikkink (4x400m mixed estafette)
  • Isayah Boers (4x400m mixed estafette)
  • Eugene Omalla (4x400m mixed estafette)

Baanwielrennen

  • Roy van den Berg (teamsprint)
  • Harrie Lavreysen (teamsprint, keirin, sprint)
  • Jeffrey Hoogland (teamsprint, keirin, sprint)
  • Jan Willem van Schip (madison, omnium)
  • Yoeri Havik (madison)

  • Kyra Lamberink (teamsprint)
  • Hetty van de Wouw (teamsprint, keirin, sprint)
  • Steffie van der Peet (teamsprint, keirin, sprint)
  • Maike van der Duin (madison, omnium)
  • Lisa van Belle (madison)

Badminton

  • Selena Piek (gemengd dubbel)
  • Robin Tabeling (gemengd dubbel)

Beachvolleybal

  • Katja Stam & Raïsa Schoon (vrouwen)

  • Stefan Boermans & Yorick de Groot (mannen)
  • Steven van de Velde & Matthew Immers (mannen)

BMX

  • Jaymio Brink (mannen)
  • Dave van der Burg (mannen)

  • Laura Smulders (vrouwen)
  • Merel Smulders (vrouwen)
  • Manon Veenstra (vrouwen)

Boksen

  • Chelsey Heijnen (vrouwen -60 kg)

Breaking

  • India Sardjoe (vrouwen)

  • Lee-Lou Demierre (mannen)
  • Menno van Gorp (mannen)

Golf

  • Anne van Dam (vrouwen)
  • Joost Luiten (mannen)

Handbal

Vrouwenteam

  • Lois Abbingh
  • Rinka Duijndam
  • Kelly Dulfer
  • Tamara Haggerty
  • Laura van der Heijden
  • Yara ten Holte
  • Dione Housheer
  • Angela Malestein
  • Kim Molenaar
  • Larissa Nüsser
  • Estavana Polman
  • Zoë Sprengers
  • Nikita van der Vliet
  • Bo van Wetering
  • Reserve: Judith van der Helm
  • Reserve: Nathalie Hendrikse
  • Reserve: Bianca Schanssema

Handboogschieten

  • Steve Wijler (mannen individueel en mixed team)
  • Reserve mannen: Senna Roos

  • Gaby Schloesser (vrouwen individueel en team)
  • Laura van der Winkel (vrouwen individueel en team)
  • Quinty Roeffen (vrouwen individueel en team)
  • Reserve vrouwen: Fleur van de Ven

De vrouwelijke deelnemer aan de mixed teamwedstrijd wordt ter plaatse bepaald.

Hockey

Vrouwenteam:

  • Felice Albers
  • Joosje Burg
  • Luna Fokke
  • Yibbi Jansen
  • Marleen Jochems
  • Sanne Koolen
  • Renée van Laarhoven
  • Frederique Matla
  • Freeke Moes
  • Laura Nunnink
  • Lisa Post
  • Pien Sanders
  • Marijn Veen
  • Anne Veenendaal
  • Maria Verschoor
  • Xan de Waard
  • Reserve: Pien Dicke
  • Reserve: Rosa Fernig
  • Reserve: Josine Koning

Mannenteam:

  • Seve van Ass
  • Lars Balk
  • Koen Beijen
  • Pirmin Blaak
  • Justen Blok
  • Thierry Brinkman
  • Jorrit Croon
  • Thijs van Dam
  • Jonas de Geus
  • Tjep Hoedemakers
  • Jip Janssen
  • Floris Middendorp
  • Joep de Mol
  • Duco Telgenkamp
  • Derck de Vilder
  • Floris Wortelboer
  • Reserve: Steijn van Heijingen
  • Reserve: Derk Meijer
  • Reserve: Tijmen Reyenga

Judo

  • Julie Beurskens (-57 kilogram)
  • Sanne van Dijke (-70 kilogram)
  • Marit Kamps (+78 kilogram)
  • Joanne van Lieshout (-63 kilogram)
  • Guusje Steenhuis (-78 kilogram)

  • Noël van ’t End (-90 kilogram)
  • Michael Korrel (-100 kilogram)
  • Jelle Snippe (+100 kilogram)
  • Tornike Tsjakadoea (-60 kilogram)
  • Frank De Wit (-81 kilogram)

Alle judoka’s komen in aanmerking om deel te nemen aan het mixed teamevenement.

Kanovaren (slalom)

  • Joris Otten (C1, cross, mannen)

  • Lena Teunissen (C1, cross vrouwen)
  • Martina Wegman (K1, cross vrouwen)

Kanovaren (sprint)

  • Selma Konijn (K1 500m, K2 500m vrouwen)
  • Ruth Vorsselman (K1 500m, K2 500m vrouwen)

Mountainbike

  • Puck Pieterse (vrouwenrace)
  • Anne Terpstra (vrouwenrace)
  • Anne Tauber (reserve vrouwenrace)

Paardensport

Dressuur

  • Dinja van Liere met Hermès
  • Hans Peter Minderhoud met Toto Jr
  • Emmelie Scholtens met Indian Rock
  • Reserve, aanwezig in Parijs: Edward Gal met Total US 

Eventing

  • Janneke Boonzaaijer met ACSI Champ de Tailleur
  • Sanne de Jong met Enjoy
  • Raf Kooremans met Crossborder Radar Love
  • Reserve, aanwezig in Parijs: Elaine Pen met Divali 

Springen

  • Willem Greve met Grandorado TN
  • Harrie Smolders met Uricas vd Kattevennen
  • Maikel van der Vleuten met Beauville Z
  • Reserve, aanwezig in Parijs: Kim Emmen met Imagine

Roeien

  • Simon van Dorp (skiff, M1x)
  • Melvin Twellaar (dubbeltwee, M2x)
  • Stef Broenink (dubbeltwee, M2x)
  • Finn Florijn (dubbelvier, M4x)
  • Koen Metsemakers (dubbelvier, M4x)
  • Lennart van Lierop (dubbelvier, M4x)
  • Tone Wieten (dubbelvier, M4x)
  • Eli Brouwer (vierzonder, M4-)
  • Guus Mollee (vierzonder, M4-)
  • Nelson Ritsema (vierzonder, M4-)
  • Rik Rienks (vierzonder, M4-)
  • Gertjan van Doorn (acht, M8+)
  • Jacob van de Kerkhof (acht, M8+)
  • Jan van der Bij (acht, M8+)
  • Mick Makker (acht, M8+)
  • Olav Molenaar (acht, M8+)
  • Ralf Rienks (acht, M8+)
  • Ruben Knab (acht, M8+)
  • Sander de Graaf (acht, M8+)
  • Pieter van Veen (reserve mannen)
  • Niki van Sprang (reserve mannen)

  • Dieuwke Fetter (stuurvrouw mannen acht M8+)
  • Karolien Florijn (skiff, W1x)
  • Lisa Scheenaard (dubbeltwee, W2x)
  • Martine Veldhuis (dubbeltwee, W2x)
  • Bente Paulis (dubbelvier, W4x)
  • Laila Youssifou (dubbelvier, W4x)
  • Roos de Jong (dubbelvier, W4x)
  • Tessa Dullemans (dubbelvier, W4x)
  • Veronique Meester (tweezonder, W2-)
  • Ymkje Clevering (tweezonder, W2-)
  • Benthe Boonstra (vierzonder, W4-)
  • Hermijntje Drenth (vierzonder, W4-)
  • Marloes Oldenburg (vierzonder, W4-)
  • Tinka Offereins (vierzonder, W4-)
  • Ilse Kolkman (reserve vrouwen)
  • Willemijn Mulder (reserve vrouwen)

Schermen

  • Tristan Tulen (degen)

Schoonspringen

  • Else Praasterink (toren, 10 meter)

Skateboarden

  • Keet Oldenbeuving (street)
  • Roos Zwetsloot (street)

Synchroonzwemmen

  • Bregje de Brouwer (duet)
  • Noortje de Brouwer (duet)
  • Marloes Steenbeek (reserve)

Tafeltennis

  • Britt Eerland (vrouwenenkelspel)

Tennis

  • Arantxa Rus (vrouwenenkel- en dubbelspel)
  • Demi Schuurs (vrouwendubbelspel)

  • Tallon Griekspoor (mannenenkel- en dubbelspel)
  • Wesley Koolhof (mannendubbelspel, met Griekspoor)
  • Jean Julien Rojer (mannendubbelspel, met Haase)
  • Robin Haase (mannendubbelspel)

De samenstelling van het gemengd dubbelspel wordt later vastgesteld.

Triatlon

  • Mitch Kolkman (individueel en mixed team relay)
  • Richard Murray (individueel en mixed team relay)

  • Maya Kingma (individueel en mixed team relay)
  • Rachel Klamer (individueel en mixed team relay)
  • Reserve mixed team relay: Barbara de Koning 

Turnen

  • Vera van Pol (team)
  • Sanna Veerman (team)
  • Naomi Visser (team)
  • Lieke Wevers (team)
  • Sanne Wevers (team)

  • Casimir Schmidt (team)
  • Loran de Munck (team)
  • Frank Rijken (team)
  • Jermain Grünberg (team)
  • Martijn de Veer (team)

Volleybal

Vrouwenteam

  • Celeste Plak
  • Jolien Knollema
  • Juliet Lohuis
  • Sarah van Aalen
  • Anne Buijs
  • Britt Bongaerts
  • Indy Baijens
  • Marrit Jasper
  • Nika Daalderop
  • Eline Timmerman
  • Florien Reesink
  • Elles Dambrink
  • Reserve: Nova Marring

Waterpolo

Vrouwenteam:

  • Laura Aarts
  • Nina ten Broek
  • Sarah Buis
  • Kitty-Lynn Joustra
  • Simone van de Kraats
  • Maartje Keuning
  • Bente Rogge
  • Lieke Rogge
  • Lola Moolhuizen
  • Vivian Sevenich
  • Brigitte Sleeking
  • Sabrina van der Sloot
  • Iris Wolves

Wegwielrennen

  • Lorena Wiebes (wegrit)
  • Marianne Vos (wegrit)
  • Demi Vollering (weg- en tijdrit)
  • Ellen van Dijk (weg- en tijdrit)

  • Mathieu van der Poel (wegrit)
  • Dylan van Baarle (wegrit)
  • Daan Hoole (weg- en tijdrit)

Zeilen

  • Odile van Aanholt en Annette Duetz (49er FX)
  • Annelous Lammerts (Formula Kite, vrouwen)
  • Marit Bouwmeester (ILCA 6)
  • Sara Wennekes (IQ Foil vrouwen)

  • Laila van der Meer en Bjarne Bouwer (Nacra 17)

  • Duko Bos (ILCA 7)
  • Bart Lambriex en Floris van de Werken (49er)
  • Luuc van Opzeeland (IQ Foil mannen)

Zwemmen

  • Kim Busch (50 m. vrije slag, 4×100 m. vrije slag)
  • Tessa Giele (100 m. vlinderslag, 4×100 m. vrije slag, 4×100 m. wisselslag)
  • Silke Holkenborg (4×200 m. vrije slag)
  • Imani de Jong (4×200 m. vrije slag)
  • Janna van Kooten (4×200 m. vrije slag)
  • Sam van Nunen (4×100 m. vrije slag)
  • Valerie van Roon (50 m. vrije slag)
  • Sharon van Rouwendaal (10 km open water)
  • Tes Schouten (100 m. en 200 m schoolslag, 4×100 m. wisselslag)
  • Marrit Steenbergen (100 m. vrije slag, 200 m. wisselslag, 4×100 m. vrije slag, 4×200 m. vrije slag, 4×100 m. wisselslag)
  • Kira Toussaint (100 m. rugslag)
  • Maaike de Waard (100 m. rugslag, 4×100 m. wisselslag)

  • Caspar Corbeau (100 m. en 200 m. schoolslag)
  • Arno Kamminga (100 m. en 200 m. schoolslag, 4×100 m. wisselslag)
  • Nyls Korstanje (100 m. vlinderslag, 4×100 m. wisselslag)
  • Sean Niewold (100 m. vrije slag)
  • Stan Pijnenburg (4×100 m. wisselslag)
  • Kenzo Simons (50 m. vrije slag)
  • Renzo Tjon A Joe (50 m. vrije slag)
  • Kai van Westering (100 m. en 200 m. rugslag, 4×100 m. wisselslag)

Gerelateerde sporters